Görme Engelliler

Açık Öğretim Lisesi Kayıt Yenileme

 

 

 

 

 

 

 

             AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ 2012–2013 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI

III. DÖNEM KAYIT YENİLEME İŞLEMİNE İLİŞKİN AÇIKLAMALAR

 

 

 

 B A Ş V U R ULAR

1.      Açık Öğretim Lisesi 2012 – 2013 Eğitim Öğretim Yılı III. Dönem Kayıt Yenileme Başvuru Tarihleri:    20 - 28 Haziran 2013

 

Başvuru Yeri:

Halk Eğitimi Merkezi ile Meslekî Eğitim Merkezi Müdürlükleri.

 

 

 

 

 

I. KİMLER KAYIT YENİLEME İŞLEMİ YAPTIRMALIDIR?

 

Açık Öğretim Lisesine kayıtlı, 19 Temmuz 1996 ve daha önce doğmuş olanlardan öğrencilik durumu aktif, donuk veya silik olan öğrencilerimiz kayıt yenileme işlemini yaptırabilirler.

Öğrencilerimizin kayıt yenilemeleri , toplam dönemi 11 ve daha az olanlar “Alan Yok”, 12 ve üstünde döneme sahip olanlar ise “Alanlı” olarak yapılacaktır.

 

 

 

II. KAYIT YENİLEME KATILIM BEDELİ

a) Katılım Bedelinin Yatırılması:

 

Açık Öğretim Lisesinde kayıt yenileme katılım bedeli 25 TL’dir. Bunun;  20.00TL.’si Ziraat Bankası, Vakıflar Bankası veya Halk Bankasının ( Halk Bankası 3 TL havale ücreti almaktadır) herhangi bir şubesinden veya ATM’lerinden ya da internet bankacılığı ile T.C. Kimlik Numaralarını bildirerek “Kayıt Yenileme Kurumsal Tahsilât Programı” aracılığı ile yatırılacak.

      5.00TL’si ise kaydını yenileteceği Tonya Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü Okul Aile Birliğini banka hesap numarasına veya söz konusu okulların okul müdürlüğüne, okul aile birliğinin makbuzu karşılığında teslim edecektir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Açıklama : http://www.aol.meb.gov.tr/upload/2013/2012_2013_AOL_III_donem_kayit_yenileme_yonergesi.pdf

 

 

 

 

 

 

http://www.aol.meb.gov.tr/sayfa_goster.asp?ID=109